Adattudományi Tanszék megnyitója

Adattudományi és Adattechnológiai Tanszékének

Ünnepélyes Megnyitója

2016. szeptember 6.

Az ELTE Informatikai Kara a Deutsche Telekom Innovációs Laboratóriumával (Innovation Laboratories, T-Labs) együttműködve egy új, K+F+I orientált tanszéket létesített az ELTE Informatikai Karon. Az új, ipari tanszék oktatási és kutatási fókusza napjaink egyik legnépszerűbb területe, az adattudományok. A kezdeményezés keretében az Adattudományi és Adattechnológiai Tanszék (Data Science and Engineering Department) mindennapi munkájában partnerként részt vesz a Berlini Műszaki Egyetem (Technische Universität Berlin), illetve a Magyar Telekom is.

A Deutsche Telekom AG (DTAG) jelenleg Európa vezető telekommunikációs cégeként németországi kutatóközpontjai mellett (Berlin, Darmstadt, Bonn) Izraelben (Beer Sheva) és az Amerikai Egyesült Államokban (Los Altos) működtet kutatólaboratóriumokat. Az ELTE számára jelentős hozzáadott értékkel bír, hogy a Deutsche Telekom az új kutatóközpontját Budapesten, egyetemünk keretein belül hozza létre, az ELTE számára ezáltal hosszú távon számos kutatási projektet biztosítva, és bevonva nemzetközi kutatói hálózatába.

A tanszék ünnepélyes megnyitóját 2016. szeptember 6-án tartjuk az ELTE TTK Gömb aulájában 11:00-16:00 óra között.

A rendezvényre szeretettel várjuk az Informatikai Kar munkatársait.