ELTE IK fejléc
Navigációs hivatkozások átugrása
Karunkról
Hallgatóknak
Tanulj nálunk!
Középiskoláknak
Oktatóknak
Látogatóknak
 
 
Navigációs hivatkozások átugrása
Bemutatkozás
Díjazottak
OTDK helyezések
Köztársasági ösztöndíjasok
Aktuális rendezvények, programok
Galéria
Virtuális túra
Reklámfilmjeink
Álláshirdetés

OTDK helyezések

XXV. OTDK (2001)

Informatikai szekció, Eger

  1. Számításelmélet
    • I. díj+különdíj: Pólik Imre, Szita István: Eseménytanulás - Robusztus szabályozás (Lőrincz András)
  2. Számítógépes matematikai módszerek
    • I. díj+különdíj: Póczos Barnabás, Takács Bálint: Az értelmezés problémája neurális rendszerekben: minimális "értelmező" architektúra és alkalmazása idősorok felismerésére (Lőrincz András)
    • I. díj+különdíj: Torma Péter: A Monte-Carlo Bayes Szűrő Javítása Lokális Kereséssel: Elmélet és Alkalmazás Objektumok Követésére (Szepesvári Csaba)
  3. Programozási technikák és eszközök
    • III. díj+különdíj: Gyapay Szilvia: Grafikus vezérlési szerkezetek algoritmusának automatikus generálása (Varró Dániel)
  4. Műszaki alkalmazások
    • II. díj+különdíj: Palotai Zsolt: Pipeline műveletek kezelése a HLS témakörben (Lőrincz András)
  5. Társadalom- és természettudományi alkalmazások
    • I. díj+különdíj: Szatmáry Botond: Természetes képsorokon végzett független komponens analízis alkalmazása az elsődleges látókérgi sejtek modellezésében (Lőrincz András)

FiFöMa szekció, Pécs

  • 2. díj: Guszlev Antal: Többnyelvű, interaktív Európa térkép (Geofizika, kartográfia, alkalmazott földtan; Témavezető: Zentai László)

XXVI. OTDK (2003)

Informatikai szekció, Győr

  1. Számítástudományi alszekció
    • I.díj: Szita István – Takács Bálint: WP-DYNA: Tervezés és megerősítéses tanulás jól tervezhető környezetekben (Lőrincz András)
  2. Programozási technológiák alszekció
    • különdíj: Ivicsics Mátyás: A Clean dinamikus típusrendszere és implementációjának továbbfejlesztése (Horváth Zoltán, Martijn Vervoort)
  3. Webtechnológiák alszekció
    • II. díj: Gábor Bálint – Palotai Zsolt: Adaptív linkkiemelő internetes böngészéshez (Lőrincz András)
    • III. díj: Mandusitz Sándor – Palotai Zsolt: Versengő barangolók egyedfejlődése
      ELTE – BME (Lőrincz András)
Nem ELTÉ-s színekben indult az OTDK-n:
  • Palotai Zsolt (BME): Szelekción és magfüggvényen alapuló skálamentes hálózatok, I. díj (Lőrincz András)

Országos Természettudományos Diákkonferencia, Miskolc (2003)

XXVII. OTDK (2005)

Informatikai szekció, ELTE, Budapest

  • Jeni László Attila: Valósidejű árnyékolás duál-paraboloid árnyéktérképekkel (Antal György) 1. díj
  • Gyenes Viktor: Korpusz alapú neurális hálózat módszer ismeretlen szavak magyarázatára WordNet jelentésekkel. (Gábor Bálint, Lőrincz András) 3. díj
  • Pataki Norbert: A C++ Standard Template Library helyességvizsgálata. (Porkoláb Zoltán) 3. díj
  • Gerőfi Balázs: Intelligens gépi asszisztens fejlesztés. Viselkedési minták kialakulása és felismerése hang-interakciós alkalmazásban. (Lőrincz András) 3. díj
  • Hajnal Márton (fizikus), Radics Géza: Folyamatok felismerése nemlineáris rekurrens neuronhálókkal. (Lőrincz András) 2. díj
  • Dezső Balázs: Gépi lottóhúzások előállítása és statisztikai vizsgálata. (Fekete István, Pröhle Tamás) 1. díj
  • Sipos Ádám: Hatékony metaprogramozás. (Porkoláb Zoltán) 2. díj


FiFöMa szekció, Budapest

  • kiemelt dicséret: Takács Zoltán: A Lewis és Clark expedíció a térképein keresztül (José Jesús Reyes Nuñez) Tudománytörténet és természeti örökségeink" tagozat

XXVIII. OTDK (2007)

Informatikai szekció, Miskolc

  • Farkas Bence : Lassú áramlások számítása végeselem módszerrel (Stoyan Gisbert) különdíj
  • Hoch Csaba, Tóth László Attila: Keretrendszer bizonyítottan helyes mobil kód támogatására (Istenes Zoltán, Kozsik Tamás) II. díj
  • Juhász Zoltán: Véges automata implementálása aktív könyvtárral (Sipos Ádám) III. díj
  • Szűgyi Zalán: SIP üzenetek tömörítése (Porkoláb Zoltán) különdíj
  • Alagi Gábor: Paramoduláció a rezolúciós kalkulusban (Pásztorné Varga Katalin) III. díj
  • Csajbók Tímea, Kasza János: Prímszitálás speciális alakú számokra (Járai Antal) I. díj
  • Papp Gyula: Egy természetes nyelvi fordítóprogramhoz kötődő kontrollált nyelvi alkalmazás bemutatása (Prószéky G., Nyéky J.) különdíj
  • Lócsi Levente: Komplex függvények színes ábrázolása (Schipp Ferenc) különdíj
  • Víg Anikó, Nagy Tamás: An Erlang refactoring step (Horváth Zoltán, S.J. Thompson, University of Kent at Canterbury, UK) II. díj

XXIX. OTDK (2009)

Informatikai szekció, Debrecen

  • Tóth Melinda, Bozó István: Függvényközpontú refaktoring funkcionális nyelvekben: függvény általánosítás, függvény kiemelés, függvény behelyettesítés (Horváth Zoltán, Lövei László) I. díj
  • Kovács Máté, Sztupák Sz. Zsolt: Rétegelt adatállományok kezelése XML segítségével. (Horváth Zoltán, Hernáth Zsolt ) II. díj
  • Agócs Ádám, Bozsogi Balázs: Nagy hatékonyságú trigger algoritmusok  (Vesztergombi György (MTA KFKI RMKI), Fülöp Ágnes ) III. díj
Parragi Zsolt (II. évf.), Sztupák Sz. Zsolt (IV. évf.): Ókori szövegek digitális tárolása, megjelenítése és kollaboratív szerkesztése. Horváth Zoltán, Hernáth Zsolt Harmadik helyezés
Pintér Balázs: A multi-agent model of the emergence of common property and transhumanance in semi-arid areas like Sub-Saharan Africa Lőrincz András Harmadik helyezés
Giachetta Roberto: Gráf alapú módszerek műholdfelvételek tematikus osztályozásában Fekete István, Dezső Balázs Harmadik helyezés
Bánky Dániel: Fehérje-fehérje fizikai interakciós hálózat származtatása skálázható és teljesen automatizálható eljárással Grolmusz Vince Különdíj

FiFöMa szekció, Szombathely

Chripkó Ágnes (IV. évf.): Fourier - Jacobi-sorok szummációinak súlyozott egyenletes konvergenciája Szili László Különdíj
Kovács Gábor, Lukovszki Viktor: Térinformatikai hátterű térképkatalógus Zentai László Kiemelt dícséret

Közgazdaságtudományi szekció

Laki Balázs(ELTE IK) és Lám István (BME): Alternatív adókulcsfüggvények lehetséges hatásai Magyarország gazdaságára Vígh László (BME GTK), Kurtán Lajos Különdíj

XXX. OTDK (2011)

Informatikai szekció, Budapest

Vári Erika - Az Odd-Matching probléma paraméterezett vizsgálata. Hannes Moser (Friedrich Schiller Universität), Marx Dániel (BME), Schlotter Ildikó (BME SZIT) Első helyezés
Králik Barnabás - Altea: nyelv, mely megfelelő mértékben módosítható (az elemző keretrendszer) Kozsik Tamás Első helyezés
Karácsonyi Mátyás - Erlang BEAM fájlok elemzése Tóth Melinda Második helyezés
Erdélyi Viktor Tamás - Automatikusan generált transzformációs keretrendszer beágyazott programozási nyelvhez Dévai Gergely Második helyezés
Horpácsi Dániel, Leskó Dániel - Véletlenszerű programok nyelvtan alapú generálása QuickCheck használatával Horváth Zoltán, Tejfel Máté, Simon Thompson (University of Kent) Harmadik helyezés
Tamaga István, Kovács Balázs - Molekula gráfok leíróinak vizsgálata a hasonlósági keresés szempontjából Fekete István, Kovács Péter (ChemAxon Kft.) Harmadik helyezés
Kovács Péter - Hanghullámok tömörítése interpolációval Krebsz Anna Különdíj
Cséri Tamás - Ritka hálózatok robusztusságának szimulációs vizsgálata a sűrűség függvényében Gulyás László Különdíj
Sipos Roland, Foster Richárd - Nagy adatbázisok párhuzamos feldolgozása Fülöp Ágnes Különdíj
Nagy Zoltán - NetWorkers - felderítés és alapvetõ hálózat kiépítése raj intelligencia segítségével Istenes Zoltán, Csikor Levente (BME) Különdíj

FiFöMa szekció, Nyíregyháza

Németh Zsolt - Convergent interpolatory processes Szili László Első helyezés
Ungvári Zsuzsanna - Földgömbtérképek készítése digitális vetületi transzformációval Gede Mátyás Harmadik helyezés

Had- és Rendészettudományi szekció, Budapest

Salamon Dániel - Rádiócsatornán továbbított hang minőségének objektív vizsgálata Németh András (ZMNE) Első helyezés
 
LátogatóknakLátogatóknak

Elérhetőség - Formázott szöveghez, táblázatokhoz és képekhez.  Elérhetőség

ELTE Informatikai Kar
Cím: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C.
Postacím: 1518 Budapest, Pf. 120
Tel.: (1) 372-2500
Fax: (1) 381-2140
E-mail: info@inf.elte.hu


Nagyobb térképre váltás