Nyílt Nap november 30-án

Nyílt Nap november 30-án
11/30

2017. november 30.

1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A. Gömb aula (Északi épület)

11/30

2017. november 30. -

1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A. Gömb aula (Északi épület)


ELTE Informatikai Kar Nyílt Napja

Program

9:00–10:00  Regisztráció
9:00–10:00
(Regisztrációval párhuzamosan)   Kiállító standok bemutatója - Szemelvények, bemutatók az Informatikai Karon folyó képzésekről, kutatásokról és a hallgatói munkákból

10:00–10:30  Megnyitó
Dr. Horváth Zoltán dékán köszöntőbeszéde  
Dr. Krebsz Anna oktatási dékánhelyettes: Általános tájékoztató a képzésekről: A programtervező informatikus BSc és a programtervező informatikus MSc bemutatása
Kindelmann Balázs, az ELTE IK Hallgatói Önkormányzatának elnöke köszönti a középiskolásokat

10:30–11:00 Dr. Lőrincz András: „Mi lesz veled emberke?" - kérdezte a mesterséges intelligencia. A "Nagy Robbanás" elindult

11:00-11:30  Dr. Istenes Zoltán, Kiss Eszter: ELTE-ről a startup világba

11:30-12:00  Prof. Dr. Horváth Béla, Dr. Andó Mátyás: Műszaki képzések az ELTE IK Savaria Műszaki Intézetében

12:00-14:00 Kiállító standok bemutatója

13:00-14:00  Látogatás a Vizualizációs Centrumba (több turnusban): Korlátozott férőhelyek miatt előzetes helyszíni regisztrációhoz kötött.

Látogatási időpontok (Látogatók száma egy turnusban: max. 20 fő): 13:00-13:30, 13:30-14:00

Helyszín: Pázmány Péter sétány 1/A.  -2. szint (gyülekező a HÖK regisztrációs pultjánál 10 perccel a látogatás előtt- Pázmány Péter sétány 1/C. nyugati bejárati folyosó)

Az ELTE Vizualizációs Centruma egy sztereoszkopikus 3D-s labor, mely azzal a céllal jött létre, hogy összefogja azoknak a fizikusoknak, matematikusoknak, informatikusoknak és más természettudósoknak a munkáját, akik a képfeldogozás, az információ-vizualizáció és a számítógépes ábrázolás területen speciális tudással rendelkeznek. A Centrum szívesen fogadja az informatikus hallgatókat. A 3D-s laborban nyitott a lehetőség az új szoftverek, alkalmazások készítésére.

Szeretnéd megismerni, hogyan működik egy háromdimenziós vetítőrendszer? Szeretnéd tudni, hogyan lehet 3D-s animációkat létrehozni? Mennyire segíti a kutatókat a 3D-s megjelenítés? Nem voltál még 3D-s moziban? Akkor ragadd meg az alkalmat és jelentkezz a programra a regisztráció ideje alatt!

13:00-14:30  Részvételi igazolások kiállítása, kiosztása diákoknak

Kiállító standok

Bemutatkozik a T@T Kuckó - egy technológiai játszóház mindennapjai

Résztvevők: Dr. Turcsányi-Szabó Márta, Pluhár Zsuzsa, Dr. Abonyi-Tóth Andor, akik diákokat és tanáraikat is invitálják a standhoz.

A Kuckóban kézzelfogható közelségbe hozzuk a technológiát és izgalmas felfedezéssé változtatjuk a tanulást. Sokan úgy állnak az ismeretszerzéshez, hogy nagyon érdekli őket sok minden, de tanulni nem szeretnek. Minden a körülményeken múlik: milyen a környezet, az eszközök, az egyéni és a közösségi hozzáállás stb.  Létrehoztunk egy Kuckót, ahol élményszerű lehet az ismeretszerzés! Az itt használatos eszközökre hallgatóink fejlesztenek érdekes alkalmazásokat saját maguknak és másoknak is. Meghívunk kicsiket és nagyokat, hogy éljenek át egy másfajta tanulási környezetet, ahol minden kipróbálható.

Várjuk azokat a tanárokat, akik szívesen hoznák el diákjaikat a T@T Kuckó  különböző foglalkozásaira.

Szívesen beszélgetünk a tanárokkal formális, nem-formális, vagy informális foglalkozások/szolgáltatások indításáról, amelyek feltárják a fiatalok számára az informatikai szakma rejtelmeit, orientálva őket a pályaválasztásban!

Játék állapotgépekkel

Résztvevő: Dr. Gregorics Tibor

A stand játékos formában mutatja be az ELTE egyik ipari együttműködésben megvalósuló kutatási projektjét, amely modell-alapú szoftverfejlesztéshez nyújt nyílt forráskódú fejlesztőkörnyezetet. A játék során az érdeklődők megismerkedhetnek az állapotgépekkel, amelyek a szoftverfejlesztés fontos vizuális eszközei.

Most, azonnal, valós időben. Valós idejű oktatási alkalmazások

Résztvevők: Dr. Illés Zoltán, H. Bakonyi Viktória, Ifj. Illés Zoltán, Barát Ádám, Korom Szilárd

Szinte észre sem vesszük, de manapság már körül vagyunk véve valós idejű alkalmazásokkal a webes világban is. Gondoljunk csak például egy chat programra, ahol az üzengető felek által beírtak azonnal megjelennek a másik fél képernyőjén is. De jó példa a BKK valós idejű járműkövető alkalmazása is, amellyel nemcsak a megtervezett menetrendet érhetjük el, hanem azt is láthatjuk, hogy a buszunk éppen hol jár. Miért ne használhatnánk fel ezt a lehetőséget az oktatásban is? Az ELTE Informatikai karán készülő valós idejű előadástámogató rendszert kívánjuk bemutatni az érdeklődőknek, aminek a segítségével a hallgatóság a saját mobil eszközével bekapcsolódhat majd egy interaktív előadásba.

Térképész stand

Résztvevő: Ungvári Zsuzsanna

A térképekkel  manapság a legtöbbször a számítógép képernyőjén találkozhat a felhasználó. A standnál az érdeklődők betekintést nyerhetnek abba, hogyan készülnek a térképek és webes alkalmazások, milyen kihívásokat kell megoldani a geoinformatikában és térképészetben jártas szakembernek.

ELTE IK Életvezetési Diáktanácsadó és Eötvös Informatikai Kör– Kortárs Segítő Csoport bemutatkozása

Résztvevők: Takács Rita, Roszmusz Emőke, Török Ilona

Az egyetemi élet új és fontos szakasz minden fiatal életében, ami rengeteg lehetőséggel és kihívással van tele. Az ELTE IK Életvezetési Diáktanácsadó különböző szolgáltatásai rendelkezésre áll minden hallgató számára, annak érdekében, hogy minél sikeresebb egyetemi pályát járhasson be.

Bemutatkozik az ELTE IK HÖK

Bemutatkozik az ELTE BEAC

Fontos felvételi információk a Tanulmányi Hivatal standjánál

Regisztráció: http://tinyurl.hu/Or9l/