ELTE-s hallgatók sikere a Budapest Startup Safarin

2024.06.17.
ELTE-s hallgatók sikere a Budapest Startup Safarin
Eredményes évet zárt a Hungarian Startup University Program az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Rekordszámú, közel 290 hallgató vett részt a programban, a záróeseményt június 11-én a Budapest Startup Safari keretében rendezték. A legjobb csapatok izgalmas pitchversenyen mutathatták be ötleteiket a Gazdaságtudományi Karon. 

Hungarian Startup University Program (HSUP) az ország első online egyetemi startupképzése, célja az egyetemisták megismertetése a modern vállalkozói ismeretekkel.  A kurzus 2023-as őszi félévét rekordszámú, közel 290 ELTE-s hallgató fejezte be sikeresen. A félév zárásaként a hallgatók one pagert készítettek, amellyel saját startup-elképzelésük továbbfejlesztésének támogatására pályáztak. A csaknem háromszáz one-pager közül tizenötöt választottak ki az egyetem innováció és vállalkozásfejlesztés terén jártas szakértői, a legjobb ötletek továbbfejlesztésén csapatokban dolgoztak a hallgatók. Fontos eredmény az is, hogy az ELTE-s hallgatók közel 80%-a a legjobb osztályzattal zárta a programot. 

Az ELTE HSUP évadzáró eseményét a Budapest Startup Safari keretében rendezték, ahol a csapatok többórás pitchfejlesztő tréninget követően mutatták be ötleteiket. A pitcheket a startup és innovációs világ különböző területeiről érkező szakértő zsűri – Horváth Balázs, a Startup Grind hazai „motorja”, Magyar Dániel, az ELTE Innovációs Központ igazgatója, Zsirai Viktória, a Tudatosan jó alapítója, Szenes Attila, a Digit szakértője és Kelecsényi Nándor, a Guarden AI alapítója – értékelték. Zsirai Viktória, Szenes Attila és Kelecsényi Nándor az előző évben vettek részt a HSUP-ban.

A pitchversenyen hat ötlettel ismerkedhettek meg az érdeklődők a klasszikus pitch szabályai szerint: a háromperces prezentációt követte a zsűri visszajelzése öt percben. Az étlapokat megújító AR-alkalmazásról Szeifert Péter (ELTE IK), a tartalomgyártókat összekötő különleges platformról Lengyel Fruzsina (ELTE TTK), a sakkjátszmát közösségi élménnyé tevő prémium ajándékról Kuripla Ádám (PTE), a különleges magántanár-ajánló rendszerről Pocsári Csaba (ELTE TKK), az orvos-beteg kommunkációt fejlesztő applikációról Soóki-Tóth Bence (ELTE IK), a 3D nyomtatók kereslet-kínálatát összekötő platformról Gajdos Marcell (BME) tartott izgalmas bemutatót. A legjobb csapatok értékes nyereményekkel térhettek haza a Startup Grind, a Tudatosan jó és a Budapest Makery jóvoltából. A csapatok számára fontos felkészülési lehetőség is volt a verseny, hiszen a következő hetekben rendezik az országos HSUP-ot lezáró Demo Day-t. 

„Az évadzáró ELTE-s pitch esemény idén először nyitott volt a széles nagyközönség előtt, büszkék vagyunk arra, hogy hallgatóink a régiós startup-világ egyik kiemelt eseményén mutatkozhattak be. A rendkívül színvonalas pitcheket követően kíváncsian várjuk, hogy hogyan folytatódnak a projektek” – emelte ki Szöllősi Szilvia, a program intézményi koordinátora, az Egyetemi Stratégiai Iroda vezetője.

Az ELTE HSUP háttércsapata személyre szabott mentorálást és a startup világból érkező előadókkal szervezett szakmai programokat kínált a tanév során az érdeklődő hallgatóknak, valamint általános készségfejlesztő, például az időmenedzsmentet, a stresszkezelést és a csapatvezetést támogató workshopok is várták őket. Emellett segítséget kaphattak vállalati partnerek keresésében és a szellemi tulajdont érintő kérdésekben is. Az elte.hu/hsup aloldalon elérhetők az idei év nyertes HSUP-ötletgazdáival készült interjúk, amelyeket kezdő és haladó startuppereknek, álmodozóknak és realistáknak is ajánlunk, továbbá mindazoknak, akik kíváncsiak arra, milyen remek projekteken dolgoznak az ELTE-s hallgatók a HSUP keretein belül.

Forrás: elte.hu