Post-quantum kriptográfia konferencia Budapesten

2024.10.03.
Post-quantum kriptográfia konferencia Budapesten

2024. augusztus 5-9. között került megrendezésre a „Mathematics for post-quantum cryptanalysis” című konferencia az ELTE Informatikai Kar és a Leuveni Katolikus Egyetem (KU Leuven, Belgium) közös szervezésében Budapesten, a CELSA együttműködés keretében.

A konferencián 102 fő vett részt, köztük hatan az ELTE-ről. Az öt nap alatt hat ország húsz meghívott kutatója tartott előadásokat, melyek kapcsolatot teremtettek a kriptográfia és mély matematikai témák között. Volt szó Abel-varietásokról, kvaternióalgebrákról, rácsok közötti izomorfizmusokról, kvadratikus formákról, valamint geometriai és algebrai támadásokról kód-alapú és többváltozós sémák ellen. A poszter szekcióban 10 posztert mutattak be a témában.A konferencia kiváló networking lehetőséget nyújtott a résztvevő fiatal kutatók számára.

Az előadások elérhetőek az alábbi honlapon: Math PQC – Mathematics of post-quantumcryptanalysis (kuleuven.be)

A konferencia főszervezője Kutas Péter szakmai vezető, az ELTE IK egyetemi adjunktusa, e-mail: kuppabt@inf.elte.hu